ÇALIŞMA ZAMANI Pazartesi - Cuma 08:00-17:00

Sulama Sistemleri

Toprak Peyzaj

  • Anasayfa
  • /
  • Servisler
  • /
  • Sulama Sistemleri
ÇALIŞMA ZAMANI
Pazartesi - Cuma: 08:00 - 17:00
ADRES
Yaka Mah. Kudüs Cad. No:48/16A
Yeşilyurt / MALATYA
İLETİŞİM
+90 (422) 238 58 58
+90 (541) 581 64 44

Sulama Sistemleri

Yüzeyi düzgün olmayan, eğimi fazla, infiltrasyon (su alma) hızı yüksek arazilerde yüzey sulama sistemlerinin uygulaması randımanlı olmaktadır. Yine su alma hızı yüksek olan topraklarda, akış uzunluğunun azalması nedeniyle yüzey sulama ekonomik olmamaktadır. Bu gibi topraklarda ideal sulama sistemlerini Toprak Peyzaj yerinde inceleyerek ve proje hazırlayarak toprağın verimli sulanması için çalışma yapmaktadır.

Toprak Peyzaj; ihtiyaca binaen yetiştireceğiniz ürünleri doğru projelendirme ile bağ, bahçe, tarla vb. yerler için homojen bir sulama sistemi için uzman ekiplerce kurulumunu yaparak sizlere hizmet sunmaktadır.

Otomatik Sulama Sistemi

Otomatik sulama sistemi ile bahçenizi verimli bir şekilde sulayarak zamandan ve sudan tasarruf edin. Bu sulama sistemi ile haftanın hangi gününde, hangi saatinde ve kaç dakika sulama yapmak istiyorsanız kumandayı kurmanız yeterli olacaktır.

Damlama Sulama Sistemi

Damla sulama ile daha az su ile daha çok alan randımanlı olarak sulanır. Meyilli arazilerde erozyona sebebiyet vermeden sulama yapılabilir. Bütün arazi sulanmadığı için bitkilerin ve ağaçların aralarında ot çıkışı olmadığı için otlarla yapılan ilaçlı ve mekanik mücadele maliyeti azalır.

Yağmurlama Sulama Sistemi

Uygun planlanma ve projelendirme ile arazi tesviyesine gerek yoktur. Eğilimli alanlarda yüksek sulama randımanı sağlar. Peyzaj alanlarında çeşitli bitkilerin bir arada olması, su ihtiyacı farklılığı gösterir. Yağmurlama sulama sistemiyle alan parsellere ayrılarak her bir bitki için istenilen sulama suyu miktarı ve sulama suresi karşılanır. Uniform bir su dağıtımı ile sulama randımanı arttırılır.